یادداشت‌های نیک آهنگ
انتشار مطالب اين وبلاگ در کيهان و رسانه​های مشابه، حرام است
Saturday, December 06, 2008
کجای کاريم
سريال خاندان تودور را ديده​ايد؟

بيشتر درباره احوالات هنری هشتم است.

به نکته​های جالبی بر می​خوری وقتی با شرايط ايران انطباقش می​دهی....

---

امروز خنده​ام گرفته بود از خفت و ذلت فيلتر کنندگان. معمولا آدم زورگو، ترسو است. کسی که به زور می​خواهد خاموشت کند، از تو و کلامت می​ترسد. اگر شجاع بود که فيلتر نمی​شدی!

حکومتی که از يک وبلاگ و وبلاگ​های مشابه به اين بی​خاصيتی بترسد، حتما بايد به پايداری​اش اطمينان کرد!

---

اين روزها که حرف انتخابات مطرح است، همه يادشان افتاده که ما مشکل اصلی​مان ولايت فقيه است. يکی از دوستان می گفت اصلاح​طلبان با ولايت فقيه مشکل ندارند، با اين ولی فقيه مشکل دارند.یعنی اگر در زمان آیت​الله خمینی هر تعداد آدم بدون دلیل کشته می​شد، ایرادی نداشت. ظلمی می​شد،ظلم نبود. او نایب بر حق امام زمان بود و ...

خاتمی گفته است که اگر ولی فقیه مستبد شد، باید چنین شود و چنان. لطفا از ایشان بپرسید که دهه شصت و در زمان حیات آیت​الله خمینی، همه چیز خیر بود و ظلمی قابل مشاهده نبود؟

گمانم خاتمی خوب می​داند که مردم ما حافظه تاریخی خوبی ندارند.

---

داشتم انتقادهای حجاریان از خاتمی را می خواندم. در گفتگوی ژیلا بنی یعقوب با او. انتقادهای کرباسچی هم خواندنی است.

اگر خاتمی عوض نشده باشد و همچنان همان فرد بدون اراده قدیم است، نمی​دانم یارانش به خاطر چه سینه چاک می​کنند. و اگر عوض شده، چگونه می​توان مطمئن شد؟

---

گمانم بیشترین لطف روزنامه​نگاران به مردم، یادآوری کوتاهی​های سیاسیون باشد تا جماعت مجبور باشند خودشان را ثابت کنند. نباید به کسی که حاکم بر حق مردم می​شود حاشیه امن زیادی داد.

روزنامه​نگارانی که می​دانند کوتاهی​های روسای جمهوری سه دوره بعد از جنگ چه بوده و فقط به احمدی​نژاد گیر می​دهند لابد دلایلی دارند که باید پرسید و شنید.

Labels: