یادداشت‌های نیک آهنگ
انتشار مطالب اين وبلاگ در کيهان و رسانه​های مشابه، حرام است
Sunday, January 21, 2007
یک گفتگوی باحال در ونکوور
امشب اتفاق بامزه‌ای افتاد، از میترا هوشیار، علی‌جهانشاهی، جیران ذوالفقاری و کیانوش لطیفی و افشین سبوکی دعوت کردم تا گفتگویی خودمانی در باره کاریکاتور و نگاه کاریکاتوریست‌های ایرانی ساکن کانادا به محیط و فضای جدید داشته باشیم.

کیانوش لطیفی را بسیاری با تصویر‌سازی‌های کتاب‌های "حسنی"، مثل "حسنی نگو،یه دسته گل" می‌شناسند، فرزند غلامعلی‌لطیفی یکی از بزرگان تاریخ کاریکاتور ایران است.

جیران، یکی از معدود کارتونیست‌های زن ایرانی بود که در دوسالانه و رقابت‌های بین‌المللی شرکت می‌کرد. در دوسالانه اول تهران هم یک دیپلم افتخار برد .

میترا، همسر علی جهانشاهی خودش کاریکاتوریست نیست، ولی سال‌های سال پا به پای بر وبچه‌های درگیر کارهای دوسالانه کاریکاتور تهران زحمت کشید و فضای هنری ایران را بسیار خوب می‌شناسد.

امشب جای افشین سبوکی خالی بود که شاید سال‌ها بعد چنین موقعیتی پیدا شود و بعد با او هم در کنار بقیه گفتگو کنیم، البته همین سوال‌ها را پای تلفن از او خواهم پرسید ولی ارزش در جمع بودن بیشتر بود.

خلاصه اینقدر حال کردم که حد ندارد. با کاریکاتوریست‌های مقیم تورنتو هم گفتگو هم بکنم، به امید خدا مجموعه خوبی از آب در خواهد آمد.