یادداشت‌های نیک آهنگ
انتشار مطالب اين وبلاگ در کيهان و رسانه​های مشابه، حرام است
Monday, December 15, 2008
خداوند به شيرين عبادی خير دهاد که اعتبار نام و عنوانش باعث شد همکاران بی​بی​سی و راديو فردا با خيال راحت​تری موضوع غیبت صغرای حسين درخشان را مطرح کنند. همينکه مطلب را از او نقل قول کرده​اند جای شکر دارد.

حالا از اين به بعد بايد ديد می آيند و خبر و سوژه را پيگيری کنند و ببينند روند اين غيبت به کجا کشيده؟

بی​بی​سی:

"خانم عبادی، روز دوشنبه ۱۵ دسامبر در يک کنفرانس خبری در لندن گفت که تنها بر اساس گزارش برخی رسانه ها، از بازداشت حسين درخشان آگاه شده است.

شيرين عبادی افزود اطلاعات زيادی در مورد بازداشت اين وبلاگ نويس ندارد و تنها می تواند بگويد که بسيار اميدوار است که وی هر چه زودتر آزاد شود چرا که زندان جای روزنامه نگاران و وبلاگ نويسان نيست."

آقای درخشان در سال های گذشته در وبلاگ خود به موضوعات مختلفی می پرداخت و در حوزه مسايل سياسی ايران با دفاع از اصلاح طلبان، از رهبر جمهوری اسلامی و جناح محافظه کار انتقاد می کرد.

با وجود اين، حسين درخشان در ماه های گذشته با تغيير مواضع خود به شدت از سياست های جمهوری اسلامی و چهره های شاخص جناح محافظه کار از جمله محمود احمدی نژاد و علی لاريجانی دفاع کرد.

اين وبلاگ نويس، پيش از اين بازداشت رامين جهانبگلو، پژوهشگر و نويسنده کانادايی- ايرانی، و نيز بازداشت شمار ديگری از روشنفکران و فعالان سياسی و اجتماعی از سوی جمهوری اسلامی را اقدامی مشروع خوانده و از آن دفاع کرده بود.

و يا خبر راديو فردا:

شيرين عبادى، برنده جايزه صلح نوبل، روز دوشنبه در لندن خواستار آزادى حسين درخشان، وبلاگ نويس در ايران شد كه به گزارش برخی رسانه ها بازداشت شده است.

شيرين عبادى، از مدافعان حقوق بشر در ايران و برنده جايزه صلح نوبل ۲۰۰۳، اعلام كرد، خبر دستگيرى حسين درخشان را از رسانه هاى خبرى دريافت كرده است.

وى افزود: «آقاى حسين درخشان يك وبلاگ نويس بودند كه متاسفانه دستگير شدند. من چون از وى دفاع نمى كنم لذا اطلاعات زيادى در باره دستگيرى او ندارم. اطلاعات من همان چيزى است كه در سايت ها منتشر شده است.»

Labels: