یادداشت‌های نیک آهنگ
انتشار مطالب اين وبلاگ در کيهان و رسانه​های مشابه، حرام است
Friday, October 28, 2005
آیا کروبی اینقدر رای آورد
در چند روز گذشته، خواندن چند نامه، و یک کامنت(همان نظر خودمان!!) این حس را برایم بوجود آورده که در محافل جوانان مشارکتی زیر ۳۰ سال! این ایده مطرح شده که کروبی بیخودی به رایی که آورده می‌بالد- بخوانید دچار توهم شده- و زیادی دارد دور بر می‌دارد.

راستش هیچ هم بعید نیست. ولی بیایید از این منظر نگاه کنید، اگر خاتمی به عنوان ریاست جمهوری و حافظ رای مردم، به درخواست کروبی تن می‌داد و آرا را بازشماری می‌کرد، آیا امروز امکان درک واقعیت هموارتر نمی‌شد؟ وزارت کشور که دست آن طرفی‌ها نبود.

هنوز عده‌ای معتقدند که معین رای بالایی آورده ولی اتفاقی برای آن آرا افتاده است.

در اینجا چند مساله به ذهن من می‌رسد. یا جماعت واقعیتی را می‌دانند و صدایشان مستقیما در نمی‌آید، یا می‌خواهند برای بازسازی خود، ضعف‌ها را با این روش بپوشانند و در فضای جدید نیروهای نا امید را دوباره امیدوار کنند، یا ...

در هر حال، رای اعلام شده کروبی را هر طوری ارزیابی کنید، چه با وعده ماهی ۵۰ هزار تومانی آورده باشد یا نه، از رای کیفی با ارزشی که در باره‌‌اش بحث شده، بیشتر است. مهم این است که کسانی که می‌توانستند به معین رای دهند شاید به دلیل شعارهای قابل فهم و غیر روشنفکرانه کروبی ، او را برگزیدند.

دفعه بعد لطفا برای شعارهای انتخاباتی خود مترجم استخدام کنید!

توضیح تکمیلی:

دوست عزیزی که کامنت گداشته بود، مشارکتی بودنش را رد کرد و گفت که فارغ از ارتباط حزبی برای معین تبلیغ می‌کرده است. از بهمن عزیز پوزش می خواهم.
0 Comments:
Links to this post:
Create a Link