یادداشت‌های نیک آهنگ
انتشار مطالب اين وبلاگ در کيهان و رسانه​های مشابه، حرام است
Monday, March 05, 2007
شاهکار از نوع کیهانی
اولا، سیستم نامه رسانی در کیهان مشکلی دارد که انگار به عهد ماقبل اینترنت وابسته است.

این مطلب را یک ماه پیش در وبلاگم آوردم، و اینها امروز یک خطش را که خوششان آمده نقل کرده‌اند.

ثانیا، اشکال بزرگ کیهان عدم تطابق و بررسی صحت اخبار از منابع مختلف است، اعتماد به جعفر کذاب برای زدن بقیه خب همین است دیگر.

ثالثا، انتخابی کار نکنید، همه‌اش را بیاورید!

این همان مطلب بود که در وبلاگم آورده بودم و به سایت کیهان هم ارسال شد:

به نام خداوند بخشاینده مهربان


مدیر محترم مسوول روزنامه کیهان،

مطلب صفحه دوم مورخ یک‌شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۸۵ حاوی خطاهایی حرفه‌ای بود که آوردن توضیحات زیر را برای همکار آن روزنامه لازم می‌دانم.

احتمالا همکار محترم روزنامه با وصل کردن نقاط مختلف و سر هم کردن آنها به نحوی که نظریه شبکه عنکبوتی به اثبات برسد، اقدام به نگارش این مطلب کرده است. اگر اصل اولیه روزنامه‌نگاری، انعکاس حقیقت است، پس مطلب همکار شما مجعول و ناقص و فاقد مدارک منطقی است.

۱- روزآنلاین، روزنامه اینترنتی مشارکت نیست. عیسی-س، و مصطفی -ت هم عضو آن نیستند. در ضمن من از حزب مشارکت متنفرم و هرگز با این جماعت کار نمی‌کنم! رجوع شود به مطلبی که سه سال و نیم پیش از بنده نقل کرده بودید.

۲- انجمن امنیتی گویا وجود خارجی ندارد. و ساخته و پرداخته ذهن نویسنده است. یا لا اقل در مدتی که ما در اینجا سعی کرده‌ایم از آن سر در بیاوریم، موفق نشده‌ایم!

۳- ایران گویا شرکتی است ثبت شده در پاریس و ربطی به سایت "گوی"ا و هر چیز دیگری به نام "گویا" ندارد.

۴- بنده عضو گذار نیستم. یک قران، یا یک سنت هم از این مجموعه نگرفته‌ام و نخواهم گرفت. علت عدم همکاری نیز ارتباط این مجموعه با "فریدام هاوس" است. این موضوع قبلا در اینجا به طور مشخص بیان شده، در مصاحبه با بی بی‌سی و رادیو زمانه نیز به این موضوع پرداخته‌ام. احتملا متن مصاحبه‌ها در بولتن‌های صدا و سیما و سازمان‌های دیگر مورد وثوق کیهان موجود است.

۵- سایت گذار ربطی به روزآنلاین ندارد. تحریریه و ساختار هردو کاملا متفاوت و مستقل است. حامی روزآنلاین هم ربطی به حامی گذار ندارد. روزآنلاین با هیچ سازمان آمریکایی همکاری نکرده و نخواهد کرد.

۶- سایت روزآنلاین ماه‌هاست مدیر فنی دیگری دارد. در ضمن چرا اسامی بعضی افراد را کامل نوشته‌اید و بعضی را فقط با اسم کوچک و حرف اول نام خانواده‌گی؟ خدایی ناکرده این احساس به آدم دست می‌دهد که بعضی از "ناقصین" نسبتی با نظام داشته و یا هنوز دارند! امور فنی گذار هم به مدیر سابق فنی روزآنلاین سپرده نشده است.

۷- فعالیت‌های مدیر فنی سابق روزآنلاین در اسرائیل ربطی به روزآنلاین نداشته و ندارد.

۸- اگر از منابع خبر معقول و غیر مجعول استفاده کنید، حکما بهتر است. اگر هم بر اساس خبرهای ایام ماضی که آنها هم اشتباهات زیادی داشته به جمع آوری اطلاعات پراخته‌اند، به حتم همکار محترم شما راه را به خطا رفته است.

۹- گرچه هر رسانه‌ای مورد تایید هیات نظارت نباشد از نظر نویسنده محترم "برانداز" محسوب می‌شود، ولی روزآنلاین رویه‌ای خبری دارد و برانداز نیست و ساختار آن با سایت گذار کاملا فرق می‌کند. تا آنجا هم که بنده خبر دارم همکاران روزآنلاین مخالف سرسخت براندازی محسوب می‌شوند و این رسانه بارها متهم به حمایت از نظام شده است. حالا "برانداز" حامی نظام چه صیغه‌ای است؟ ما که نمی‌دانیم!

با توجه به سابقه طولانی و حرفه‌ای کیهان، می‌توانید پیش از انتشار مواردمشکوک، از افراد مختلف سوال کنید، احتمالا به همان اندازه که همکارتان به اینترنت دسترسی دارد، ایمیل زدن به افراد را نیز می‌تواند انجام دهد، مگر آنکه قصد دوختن کت باشد بر اساس یک دکمه شکسته بدست آمده از سر گذر.

با احترام

نیک آهنگ کوثر

Labels:

0 Comments:
Links to this post:
Create a Link