یادداشت‌های نیک آهنگ
انتشار مطالب اين وبلاگ در کيهان و رسانه​های مشابه، حرام است
Friday, August 31, 2007
حزب جمهوری​خواه يا رابطه​جنسی خواه؟
جمهوری​خواهان در دهه​های هشتاد و نود، بارها دموکرات​ها را بر سر مسائل اخلاقی کباب کردند. وقتی رابطه گری هارت، که می​توانست رقيب سختی برای ریگان باشد، با يک دختر جوان لو رفت، حزب دموکرات عملا مقابل جمهوری​خواهان کم آورد. در دهه نود هم ماجرای کلينتون با مونيکا لوينسکی سبب مشکلات عديده​ای برای دولت دموکرات و خود کلينتون شد، چون جمهوری​خواهان می​خواستند به هر نحوی کلک کار را بکنند.

سال گذشته وقتی رابطه يکی نمايندگان کنگره که جمهوری​خواه هم بود با کارآموزان پسر لو رفت، بسياری از رای​دهندگان از جمهوری​خواهان روی برگرداندند و اکثريت طولانی مدت راست از بين رفت.

چند روز پیش سناتور لری کریگ از ایلات ایداهو در توالت فرودگاه قصد شیطنت داشت ،گیر افتاد، چون نمی​دانست طرف مقابلش افسر پلیس است و او را زیر نظر داشته. اعترافات ضبط شده سناتور الان همه جا پخش شده و ماجرا دارد بد جوری داغ می​شود.

يک سال و اندی مانده به انتخابات رياست جمهوری آمريکا، کانديداهای حزب جمهوری​خواه که در سنا هم حاضر هستند، مثل سناتور مک​کين، دارند همه تلاش​شان را به کار می​گيرند که هم از شر همکار نسبتا محترم​شان خلاص شوند و هم يک جوری رای دهندگان ثابت جمهوری​خواه را راضی نگه دارند که حزب​سان هنوز اخلاق​گرا است.

میت رامنی هم که یکی از کاندیداهای قدرتمند جمهوری​خواه است، مجبور شده کریگ را از لیست حامیان​اش حذف کند. کریگ مسوول جمع​آوری کمک برای میت رامنی در ایالت ایداهو بود.

روزنامه​های ایالت هم دارند به سناتور فشار می​آورند که استعفا دهد.

چیزی که برای من جالب است، آزادی رسانه​های آمریکا در چنین مواردی است. حتی رسانه​های نزدیک به راست هم دارند طرف را با کلمات خود مجازات می​کنند. ولی وقتی در کشور ما، وزیری یا وکیلی کاری می​کند، چنان از کنارش راحت می​گذرند که نگو و نپرس. وقتی فرزند فلان وزیر یا مقام جایی گیر می​افتد، همه چیز پاک و طاهر است و خبری نیست، ولی وای به روزگار بچه​های عادی.اگر به یک پارتی رفته باشند، دمار از روزگارشان در می​آورند و تا مدت​ها باید تقاص پس بدهند. فلان مقام سابق تا وقتی که ماجرا لو نرفته، نمی​رود برای پسرش از زنی دیگر شناسنامه بگیرد، آنوقت زورشان به آن بدبختی می​رسد که جان می​دهد برای سنگسار .

دیروز جایی می​خواندم که برای مجری برنامه کوله پشتی که به خاطر گفتگوی تندش با سردار رادان عملا زیرابش خورده بود، مشکلی درست کرده​اند که احتمالا می​تواند پاپوش هم باشد و مجازاتی از سوی نیروی انتظامی. ما کجای کاریم، آنها کجای کارند.

Labels:

0 Comments:
Links to this post:
Create a Link