یادداشت‌های نیک آهنگ
انتشار مطالب اين وبلاگ در کيهان و رسانه​های مشابه، حرام است
Thursday, August 02, 2007
باز هم زلزله
الان از طریق بالاترین، این لینک را یافتم و فیلمش را دیدم.

ای کاش فارغ از گرایش‌های سیاسی، جماعت این فیلم را که حتما دیده‌اند، دوباره می‌دیدند.

عاملان گسترش شهر تهران، که روزی قرار بود مراکز اداری و حتی بخشی از جمعیتش به جایی دیگر منتقل شوند، معمولا یادشان می‌رود که مسوولیتی داشته‌اند و دارند.

خوشحالم که دوبار با کرباسچی در این باره حرف زده‌ام و اندکی هم روی اعصابش رفته‌ام. می‌گفت کارشناسانش ساختمان‌های جدید و برج‌ها را تایید کرده‌اند. او مسوولیت کار ایشان را پذیرفته است.

هاشمی رفسنجانی و خاتمی مدیران دولت‌هایی بوده‌اند که تهران در دوره ایشان بیشترین گسترش را یافته. هاشمی رفسنجانی در سال ۶۸ گزارش وزارت مسکن و سازمان زمین‌شناسی را خوانده بود. گزارش شماره ۵ بربریان را، ولی کرباسچی راضی‌اش کرد که می‌توان تهران را کرد مثل دسته گل و هیچ اتفاقی هم نمی‌افتد.

وقتی بعضی دوستانم مدیران دوران هاشمی را می‌ستایند، می‌خواهم بالا بیاورم. می‌خواهم از ایشان بپرسم معیارشان چیست؟ رضاشاه بازی کرباسچی و نابینایی‌اش؟ ظاهرسازی و ماله‌کشی به نام سازندگی؟ نظر شخصی من این است که اینان همه خائن هستند. به کارهای دیگرشان کاری ندارم. همین یکی کافی است.

خاتمی که مدیری ضعیف‌تر بود با مدیران زیردست ضعیف‌تر. آنها هم مسوولند.

امروز دیر است، و فردا دیرتر. امروز دولت اصولگرا مسوولیت دارد و شهردار قالیبافش! فعلا که غم مونوریل داشتن و نداشتن فکر و ذکرشان شده و یادشان رفته میلیون‌ها نفر قربانی مستقیم و غیر مستقیم ندانم‌کاری مدیران بی‌تدبیر ماست.

خدا به همه ما رحم کناد!

Labels:

0 Comments:
Links to this post:
Create a Link