یادداشت‌های نیک آهنگ
انتشار مطالب اين وبلاگ در کيهان و رسانه​های مشابه، حرام است
Friday, September 21, 2007
چند نکته و اما و اگر
اول: چند هفته پيش زيدآبادی عزيز نوشته بود که بايد سکوت کرد. عرض کردم که در چه موقعيتی می​خواهد سکوت کند؟ فعال سياسی يا روزنامه​نگار؟ بحث بر سر اين بود که قاطی شدن موقعيت افراد کار را خراب کرده. نهايتا فرمود که به عنوان کارشناس ساکت نخواهد بود. همين برای من هم اهميت دارد که ميان کار سياسی و کار روزنامه​نگار بايد فاصله​ای باشد!

دوم: عباس عبدی هم سکوت سياسی را واجب شمرده است. او از حاکميت کاملا نا اميد شده. عباس آقا، به جمع سوته​دلان خوش آمدی.

سوم: تاج​زاده تهديد کرده در صورت محکوميت و پرونده​سازی و غيره، عليه "آپارتايد قضايی" افشاگری خواهد کرد. زرشک آقا مصطفی! بايد حتما به شما ظلمی شود تا صدای​تان در آيد؟ اين همه سال به همه ظلم شد، شاهد بوديد و در مورد "آپارتايد قضايی" افشاگری نکرديد، الان می​خواهيد کاری بکنيد؟

چهارم: کيان تاج​بخش آزاد شد. او هم احتمالا از برخورد خوب آقايان تشکر خواهد کرد. لازم به ذکر است که کسی که وثيقه سنگينی نداده و تهديد نشنيده، از برخورد جماعتی که آزادی​اش را ماه​ها از بين برده​اند تعريف نخواهد کرد.

پنجم: لطفا برای آقای احمدی​نژاد يک مشاور روابط عمومی حسابی گير بياوريد که دارد گند می​زند اين روزها. ماجرای سفر نيويورک و تحقير يک ملت به خاطر بازی​های سياسی تاريخ​مصرف​دار اين آقا دارد کار دست همه می​دهد. چه کسی پيشنهاد زيارت بقايای برج​های دوقلو را داد و حالا در نيويورک همه جا دارند فحش و بد و بيراه می​دهند؟
سی​بی​اس
سخنان جان مک​کين در همين باره


ششم: دلار کانادا با دلار آمرکا سر به سر شد. اين مساله تبعات خودش را دارد. وقتی که به کتاب​فروشی می​رويد، يا وقتی می​خواهيد مجله​ای بخريد، قيمت کانادا و آمريکا را روی آن چاپ کرده​اند...حالا ظاهرا بايد قيمت هر دو يکی فرض کرد. سال ۲۰۰۱ که آمدم کانادا برای سفری دو هفته​اي، با يک دلار آمريکا می​شد حدود يک دلار و ۶۵ سنت کانادايی گرفت. سال ۲۰۰۳ که آمدم و مقيم شدم، چيزی بود در حد يک دلار و ۳۵ سنت. حالا فردا اگر بروم يک دلار آمريکا را بفروشم، ۹۸ سنت کانادايی به من می​دهند!

هفتم: ليبرال​های کانادايی در انتخابات ميان​دوره​ای چند منطقه در استان کبک خراب کردند. محافظه​کاران بعد از مدت​ها يک کرسی گيرشان آمد. ليبرال​های کانادايی شباهت احمقانه​ای به بعضی از اصلاح​طلبان خودمان پيدا کرده​اند. بازنده​اند! تا وقتی لیبرال​ها استراتژی مشخصی نداشته باشند، آس همین است و کاسه همین.

Labels:

0 Comments:
Links to this post:
Create a Link