یادداشت‌های نیک آهنگ
انتشار مطالب اين وبلاگ در کيهان و رسانه​های مشابه، حرام است
Friday, November 02, 2007
اخراج روزنامه​نگاران
نمی​خواهم نمک روی زخم بپاشم. آرش روزنامه​نگار محترم و زحمت​کشی است. کار کرده و باید حق​اش را بگیرد. امنیت شغلی داشته باشد.

وقتی روزنامه اعتماد ملی راه افتاد، خطاب به بر و بچه​​های کارتونيست گفتم که آيا می​دانيد داريد با يک روزنامه حزبی ديگر همکاری می کنيد؟

وضعيت روزنامه نگاری ايران را درک می​کنم، و می دانم بچه​ها مجبورند با احزاب صاحب رسانه کار کنند، ولی اصول روزنامه​نگاری نوين بيخودی نمی گويد که بايستی از کسی که به نحوی پوشش​اش می​دهيد، مبرا باشيد! روزنامه​نگاری که برای یک حزب کار می کند، نهایتا و ناخواسته، پروپاگاندا-چی می​شود.

اتفاق بدی که افتاده، این است که روزنامه نگاران به شیخ مهدی کروبی اطمینان کردند و برای روزنامه​اش کار کردند. می توان محافظه​کارانه در باب اخراج نوشت و مسوولیت کروبی را مطرح نکرد، ولی او نهایتا مسوول است.

وقتی همه و همه با شیخ ۵۰ هزار تومانی حرف زده​اند و او فقط سخنان مدیر نامربوط​اش را می​پذیرد، می توان تاسف خورد به حال کشوری که او احتمالا رئیس​اش می​بود.

الان خیلی​ها نگران آرش هستند، باید هم نگران او بود و هم بقیه بچه​های روزنامه "بی اعتماد". چه کسی می​تواند به اعتماد ملی، اعتماد کند؟

Labels:

0 Comments:
Links to this post:
Create a Link