یادداشت‌های نیک آهنگ
انتشار مطالب اين وبلاگ در کيهان و رسانه​های مشابه، حرام است
Monday, December 24, 2007
سوال‌هایی از "محقق" کیهان
و اما جناب پیام فضلی‌نژاد افاضات فرمودند.

این یادداشت او را خوب بخوانید. چند نکته جالب دارد.

در بهار 1382،در انديشه زدن طرحي نو، به همراه برخي از نويسندگان سينمايي، مانند سعيد مستغاثي و كامبيز كاهه، موسسه مطالعات و پژوهش هاي كاربردي سينماي سوم را تاسيس كردم كه حاصل آن تدوين مانيفستي مكتوب، براساس فرهنگ ايراني و اسلامي، براي سينماي ايران بود.

توجه کنید که دستگیری و بازجویی کامبیز کاهه و سعید مستغاثی پیش از راه‌اندازی این موسسه صورت گرفت است و بنا به منابع بسیار موثق‌تر از کیهان، دفتر مذکور محل شکار بچه‌های روزنامه‌نگار بوده است. بنا به گفته نزدیکان کامبیز، وی تمامی فعالیت‌هایش را بعد از فشارهای سنگین حفاظت‌اطلاعات ناجا رها کرد. پیگیری پرونده این افراد در انجمن صنفی با احمدی‌بورقانی و محسن آرمین بوده و می‌توان از آنها در باره جزئیات دستگیری و بازداشت روزنامه‌نگاران سینمایی در اسفند‌ماه سال ۱۳۸۱ سوال کرد. در باب آقای مستغاثی سوال‌های فراوانی وجود دارد و البته کسانی در آینده این سوال‌ها را خواهند پرسید.

بعد از آزادی این گروه، کسانی را بعدا بازداشت کردند.

اگر بخواهم به همان روش کیهان با آقای فضلی‌نژاد برخورد کنم، مطمئنا خودم را به سطح نازل این رسانه وابسته به قدرت تنزل داده‌ام. اما چند سوال از ایشان همیشه باقی است که مایلم پاسخ دهند. ایشان می‌فرمایند که این اواخر به راه راست هدایت شده‌اند. راه ایشان در دادستانی و تشکیل پرونده برای وبلاگ‌نویسان در سال ۸۳ چگونه تعبیر و تفسیر می‌شود؟ تلاش ایشان برای نزدیک شدن به روزنامه‌نگاران حوزه‌های ادبی و سینمایی تصادفا چه ربطی با دستگیری این گروه داشته است؟ نقش ایشان در پرونده‌سازی ماجرا "عنکبوت" کیهان چه بوده است؟ نقش "دفتر فاطمی" چه؟

بنا به روایت بیش از یک شاهد، در دفتر میدان فاطمی مواد مخدر مصرف می‌شده و تعداد کسانی که آقای پیام فضلی‌نژاد را معتاد خوانده‌اند بیش ازکسانی است که به پاک بودن او از مواد "افیونی" قسم خورده‌اند. آیا درست است که ایشان در مواردی به روزنامه‌نگاران مواد مخدر تعارف کرده‌اند؟ اگر چنین بوده، چه دلیلی می‌توان باری این کار ذکر کرد؟ آیا درست است که ایشان به بعضی از ایشان پیشنهاد کرده‌اند که "خانم" برای‌شان جور ‌کنند؟ آیا هنوز از امکاناتی مشابه دفتر فاطمی بهره‌‌مند هستند؟

ماجراهای خودکشی، و بازداشت و وثیقه میلیونی ایشان چه بوده؟

آیا همه همکاران موثق کیهان به ایشان شباهت دارند و در باره‌شان سوال‌هایی جدی مطرح است؟

اگر این سوال‌ها بدون پاسخ بماند، مطمئنا درجه اعتبار روزنامه معلوم خواهد شد. البته بر من نوعی و بسیاری دیگر معلوم شده، ولی برای ثبت در تاریخ عرض شد.

Labels:

0 Comments:
Links to this post:
Create a Link