یادداشت‌های نیک آهنگ
انتشار مطالب اين وبلاگ در کيهان و رسانه​های مشابه، حرام است
Monday, February 18, 2008
فرهنگ جعل و آمار مجعول
آمار اخیر ایرنا را خوانده‌اید؟ می‌گوید که ۸۴ ‬درصد مردم اعتقاد و التزام به ولايت فقيه‌ را براي نمايندگي مجلس در اولويت مي‌دانند.

چند سال پیش، در نظرسنجی موسسه آینده، بر اساس جمعیت آماری اعلام شده، درصد زیادی از مردم موافق برقراری رابطه با آمریکا بودند و این با ساختار ادعایی حاکمیت جور در نمی‌آمد. نتیجه چه بود؟ دستگیری و محاکمه و جاسوس‌پنداری کسانی که درگیر آن نظرسنجی بوده اند.

وقتی در سال ۱۳۷۶، نظرسنجی ساختگی موسسه مرتبط با وزارت اطلاعات دوران فلاحیان در باره آمار رای دهندگان احتمالی به ناطق نوری منتشر شد، می شد فهمید پیشاپیش منتظر چه نتیجه‌ای هستند، و حمله هاشمی رفسنجانی به کسانی که می‌توانستند مجری تقلب باشند، نشان می‌داد که فضا چگونه بوده است.

به قول رفیقی از اهل لباس حوزه که سال‌هاست از او بی‌خبرم، استفاده ابزاری از دین برای همه ممنوع است جز صاحبان خودخوانده دین مبین.

باید نشست و تحلیل کرد که این جماعت تا کی و با چه توجیهی می‌خواهند همینطور دروغ بگویند. الان باورم می‌شود ادعای دوستی که هم در همشهری کار می‌کرد و هم در وزارت کشور، که تا کنون یک انتخابات سالم در این کشور نداشته‌ایم. گمانم باید رای رفراندوم ۱۲ فروردین ۱۳۵۸ را بازشماری کرد! ۹۸%؟ شک دارم!

Labels:

0 Comments:
Links to this post:
Create a Link