یادداشت‌های نیک آهنگ
انتشار مطالب اين وبلاگ در کيهان و رسانه​های مشابه، حرام است
Tuesday, March 25, 2008
خاتمي، خاتمی و ديگر هيچ
اين چند روز به خاطر تعطيلی رسانه​های داخلي، نمی​توان تحليل​های اين​طرفی و آن​طرفی چندانی در باره سخنان خاتمی را خواند و فهميد چه بحث​هايی در جريان است.

در دو روز گذشته سعی کرده​ام به حافظه​ام فشار بياورم که چه زمان​هايی خاتمی خواسته نقش يک رهبر اپوزيسيون را برعهده بگيرد. بيان سخنان داغ و به​قول منتقدين احمدی​نژاد "پوپوليستی" در قالب​های مختلف هميشه جواب نداده است، بخصوص برای سيد محمد.

اما مساله​ای که می​خواهم به ياد خودم بياورم، گفته​های سعيد حجاريان است...گمانم اين جمله از اوست که گفت "اصلاحات مرد، زنده باد اصلاحات"...

به نظرم می​رسد که اصلاحات و تحولی که بخواهد بر مبنای خاتمی و اصلاح​طلبان حکومتی تعريف شود، عملا مرده است. مشکل من اين است که اين گروه کی می​خواهد بپذيرد مسيری را که طی کرده کار را به اينجا کشانده و احتمالا باید در باره ادامه​اش تجدید نظر کند.

اگر خاتمی واقعا معتقد باشد که با رای می​توان حاکميت فعلی را تغيير داد، شايد به خاطر حضور بيست و چند ساله​اش در حاکميت بتواند راه و چاه را هم نشان بدهد. من نهايتش فکر می​کنم سيد محمد​خالی​بند، دروغ اول آوريل را چند روز زودتر از موعد گفته.

Labels:

0 Comments:
Links to this post:
Create a Link