یادداشت‌های نیک آهنگ
انتشار مطالب اين وبلاگ در کيهان و رسانه​های مشابه، حرام است
Wednesday, June 04, 2008
بیل کلینتون و خطاهای تاکتیکی
بسیاری امیدوار بودند حضور بیل کلینتون باعث شود که هیلاری امتیاز و رای بیشتری بیاورد. اما بعضی از متلک‌ها و اظهار نظرهای عصب و بعضا نژادی کسی که شاید در دوران ریاست جمهوری اش بشدت مورد علاقه سیاه‌پوستان آمریکا بود، موفقیت را از همسرش ربود.

بیل کلینتون که دوران ریاست جمهوری‌اش برای بسیاری از آمریکایی‌ها خاطره‌انگیز بوده، امروز به خاطر تندخویی و اتهام‌هایی که به رقیب زده، بشدت افت کرده است.

مساله دیگر این است که کلینتون سابقه روابط خارج از ازدواج داشته و با وجود آنکه بخش بزرگی از مردم آمریکا او را در دهه نود به نحوی بخشیده‌اند، اما بنا به اظهار نزدیکانی که نخواسته‌اند نام‌شان برده شود، باز هم درگیر این روابط بوده است. یکی از زنانی که نامش برده شده، بلیندا ستراناک، وزیر سابق و نماینده مجلس کانادا است. او چندان سابقه جالبی ندارد و به قول بعضی‌ها، خانه خراب کن است! چندی پیش هم زندگی خانوادگی یک قهرمان سابق هاکی را نابود کرد(البته او که، خود قهرمان سابق هاکی می‌خواست حواسش سر جایش باشد!).

این روزها خیلی‌ها در باره معاون اولی هیلاری حرف می‌زنند، اما وقتی بیل کلینتون و عادت‌هایش به کاخ سفید بازگردد، اعتبار  قوه مجریه باز زیر سوال خواهد رفت! شاید اوباما برای هیلاری شرط بگذارد که برای پذیرفته شدن، باید از بیل جدا شود!!!

البته بعید است اوباما هم به همین راحتی به هیلاری حال بدهد و قبولش کند، چرا که ممکن است اتفاقی برای رئیس جمهوری آینده بیافتد و معاون اول بیاید و رئیس قوه مجریه شود!

Labels:

0 Comments:
Links to this post:
Create a Link