یادداشت‌های نیک آهنگ
انتشار مطالب اين وبلاگ در کيهان و رسانه​های مشابه، حرام است
Saturday, October 25, 2008
تبارشناسی رقیب
تصدافا تبارشناسی‌های سه‌گانه‌ای که محمد علی ابطحی در باره مهدی کروبی نوشته خوانده‌اید؟ فرصت کردید حتما سری بزنید و ببینید چه سوال‌هایی برای‌تان پیش خواهد آمد.

تبارشناسی سیاسی آقای کروبی(قسمت آخر)
تبارشناسی سیاسی آقای کروبی(قسمت دوم)
تبارشناسی سیاسی آقای کروبی (قسمت اول)

در اینکه ابطحی خیلی محترمانه نوشته، شکی نیست، اما یک جاهایی آدم یادش می‌رود که تا سه سال پیش، همه برادران همراه و همدل بوده‌اند.

آقای ابطحی دقیقا توضیح نمی‌دهد که علت جدایی کروبی از مجمع روحانیون چه بوده؟ احتملا ضعف بیش از حد خاتمی و موسوی لاری در دفاع از آرای ایشان که تصادفا در بعضی از شهرها تغییر کرد نبود. بود؟ البته این مساله از سوی دوستان سابق آقای کروبی چندان قابل قبول نیست چرا که آقای کروبی حتما دچار توهم بوده‌اند.

داشتم این مطالب را می‌خواندم که یکهو یادم افتاد از ابطحی بپرسم چرا در مورد ماجرای قتل عام مکه ننوشته است؟ وقتی مدیریت کاروان‌های ایرانی با کروبی بود و چند صد نفری با جماعت عربستانی درگیر شدند. شنیده‌ام دبیرکل حزب مشارکت، میردامادی هم در آن ماجرا نقش داشته است.

یادم رفت در مورد بنیاد شهید بپرسم! آن سال‌ها حرف‌های زیادی در مورد نقش اطرافیان کروبی در بنیاد زده می‌شد.

یادم رفت در مورد نقش احمد خمینی بپرسم و آیا او هیچ ارتباطی در تقاضا از کروبی و دوستان برای آن نامه‌نگاری‌ها با آیت‌الله منتظری داشته است؟ نقش الباقی چپ‌های حکومتی آن زمان در زدن آیت‌الله چه بوده؟ چرا احمد خمینی مایل بود از همه ابزارهای موجود برای حذف آیت‌الله منتظری استفاده کند و پشتیبانانش چه کسانی بودند؟

یادم آمد باید بپرسم موضع‌گیری مجمع روحانیون در برابر اعدام‌های دهه شصت چه بوده و آیا طبق معمول قتل عام مخالفین مورد تایید ایشان هم بوده است یا نه؟

وای که چقدر سوال دارم! احتمالا عدم شفافیت عامل پدید آمدن همه این سوال‌ها بوده است. وزیر ارشاد تا سال ۱۳۷۱ و مدیر رادیو در آن سال‌ها که تصادفا عضو مجمع بوده‌اند هم لابد نمی‌دانند چرا هیچ چیز آن سال‌ها شفاف نبوده.

به گمانم باید دعا کرد تبارشناسان بیشتری پیدا شوند تا میزان شفافیت هم افزایش یابد. نظر شما چیست؟

Labels:

0 Comments:
Links to this post:
Create a Link