یادداشت‌های نیک آهنگ
انتشار مطالب اين وبلاگ در کيهان و رسانه​های مشابه، حرام است
Sunday, February 22, 2009
بخوانید، ضرر نمی‌کنید
این سخن قاعدتا اصل است و جعلی نیست. من هم مثل بعضی از دوستانم چند بار این مطلب را خواندم. خواندن این متن و پیگیری برنامه‌های خاتمی را توصیه می‌کنم.


 یک وزیر دولت "محمد خاتمی" در تازه‌ترین گفت‌وگوی خود به شکلی آشکار و بی‌پرده اعلام کرد که «کاندیداتوری محمد خاتمی در انتخابات ریاست‌جمهوری برای حفظ نظام و تداوم آن بوده است

"مرتضی حاجی" که مدیرعامل بنیاد باران و از نزدیکان خاتمی است در این گفت‌وگو از «توبه از اهداف اصلاح‌طلبانه‌ی سیاسی» سخن گفته و می‌گوید که «خاتمی همان خاتمی محافظه‌کار گذشته است و تغییری نکرده.» این وزیر در هر دو دولت خاتمی، در سخنانی شفاف اعلام کرده که برای رییس‌جمهوری سابق ایران و کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری آتی، آن‌چه بیش از هر چیزی و هر خواست اصلاح‌طلبانه‌ای اهمیت دارد، «حفظ نظام و کمک به بقای آن» است.

وزیر تعاون دولت نخست خاتمی عقب‌نشینی خاتمی از اهداف اصلاحات را برای درگیر نشدن با برخی نهادهای جمهوری اسلامی و جلوگیری از تضعیف آن‌ها و کمک به تداوم موجودیت دستگاه قدرت مورد تایید قرار داد و گفت: «حفظ موجودیت نظام و پرهیز از درگیر شدن جمهوری اسلامی ، دوام و بقای نظام و حفظ انسجام و اعتماد ملی درجه اول اهمیت را در برنامه‌های خاتمی دارند و وی با توجه به این ملاحظات، بر پا فشاری بر هر خواسته ای که به اولویت اول ایشان ضربه وارد کند ، صرف نظر کرده و می کند. »

بقیه‌اش را هم اینجا بخوانید

فرض می‌کنیم این گفتگو واقعا صورت گرفته است؛

از الان محتوای توجیه‌های دوستان نرم و لطیف و همدل و صاحب ادبیات مهربانانه را می‌دانم. آنچه نمی‌دانم، تکلیف میلیون‌ها نفری است که به "اکثریت خاموش" معروفند، و رای این گروه به خاتمی در سال ۷۶ برای تداوم نظام به شکل فعلی‌اش نبوده است. اشتباه نکنید! براندازی و مخملی بازی با اصلاح آرام ساختار از درون فرق می‌کند! مگر اهداف «اصلاح طلبانه سیاسی» چه بود که از آنها توبه کرده‌اند؟

اتفاقا بخش‌هایی از گفته‌های مرتضی حاجی مورد تایید بخش بزرگی از جامعه ایران است «پرهیز از درگیری» یا «حفظ و انسجام و اعتماد ملی»، اما پیشاپیش می‌شود فهمید که علیرغم تمامی شلوغ‌کاری‌ها وتبلیغات برای سواری بر موج احساسات، آش همین است و کاسه همین.

خیلی هم خوب!

راستی حالا که اولویت جماعت حفظ نظام است به شکل فعلی است، از برنامه‌های اقتصادی خاتمی خبری دارید؟

Labels:

0 Comments:
Links to this post:
Create a Link