یادداشت‌های نیک آهنگ
انتشار مطالب اين وبلاگ در کيهان و رسانه​های مشابه، حرام است
Sunday, August 09, 2009
درد...
یکی از همکاران که مدتی در بازداشت برادران سپاه بود (سال‌ها قبل) می‌گفت در زندان به او گفته‌اند که اگر با بازجوها کنار نیاید، ممکن است زندانیان دیگر او را (داماد) کنند.

منظور این بوده که یکی از زندانیان را که پرونده تجاوز به دیگران را دارد، با او هم‌سلول کنند.

یکی از دوستانی هم که بعد از ۱۸ تیر بازداشت شده بود (بازداشتگاه توحید) دچار یکی از این همسلولی‌ها شده بود که خوشبختانه به خیر گذشته بود و ...

معروف است که در سال ۱۳۷۹، یکی روزنامه‌نگاران زندانی (م.ق.) را تهدید کرده بودند که اگر اعتراف‌نامه را پر نکند، فردی را به سلولش خواهند فرستاد که به او تجاوز خواهد کرد (کاری که ظاهرا از مسوولیت‌های آن زندانی بوده و ماموران زندان از او برای ترساندن بقیه استفاده می‌کرده‌اند).

---

حتما تا الان در باره نامه مهدی کروبی به هاشمی رفسنجانی چیزهایی شنیده‌اید.

كروبى در اين نامه گفته است: «عده ‌اى از افراد بازداشت‌ شده مطرح نموده ‌اند كه برخى افراد با دختران بازداشتى با شدتى تجاوز نموده‌ اند كه منجر به ايجاد جراحات و پارگى در سيستم تناسلى آنان گرديده است.»

... «از سوى ديگر افرادى به پسرهاى جوان زندانى با حالتى وحشيانه تجاوز كرده ‌اند به طورى ‌كه برخى دچار افسردگى و مشكلات جدى روحى و جسمى گرديده ‌اند و در كنج خانه‌هاى خود خزيده ‌اند.»

...«افرادى اين مطالب را به من گفته ‌اند كه داراى پست‌هاى حساس در اين كشور بوده ‌اند... اين افراد اظهار داشته ‌اند، اتفاقى در زندان‌ها رخ داده است كه چنانچه حتى اگر يك مورد نيز صدق داشته باشد، فاجعه ‌اى است براى جمهورى اسلامى كه ... روى بسيارى از حكومت‌هاى ديكتاتور از جمله رژيم ستمشاهى را سفيد خواهد كرد.»

اگر مملکت ما صاحب داشت، کسانی که مسوولیت کلی و یا مستقیم داشتند تا الان هفت کفن پوسانده بودند.

شاید بارها شنیده باشید که خیلی از دختران "مجاهد" پیش از اعدام مورد تجاوز قرار گرفته‌اند. گویا نباید باکره به آن دنیا می‌رفته‌اند ...

---

یکی از کسانی که به جنایت‌های دهه شصت اعتراض کرده، آیت‌الله منتظری است. همین امروز در بالاترین لینکی بود به پرسش عبدالله نوری از منتظری که چرا دندان روی جگر نگذاشته بود تا حد اقل پس از مرگ خمینی رهبر شود و ماجرا را فیصله دهد. جواب منتظری خواندنی است.

به نظر من ضمن آنکه باید به نامه کروبی اهمیت داد، اما معتقدم سر فرصت بهتر است همه واقعیت‌های پنهان و بعضا نفی شده را بیرون ریخت. نه به قصد انتقام! به قصد رسیدگی قانونی، بی آنکه آب را گل‌آلود بکنیم.

---

مقام‌های قضایی، امنیتی و انتظامی ایران و همچنین نصب کننده ایشان که از آنها حمایت کرده، باید پاسخگو باشند. منتظر این روز می‌مانم.

Labels:

0 Comments:
Links to this post:
Create a Link