یادداشت‌های نیک آهنگ
انتشار مطالب اين وبلاگ در کيهان و رسانه​های مشابه، حرام است
Saturday, September 20, 2008
سیاست‌مداران شجاع، روزنامه‌نگاران ترسو
در راستای اینکه سیاستمداران اصلاح‌طلب شجاع هستند و با شجاعت، مانع انتشار حقایقی در باره وقایع دهه شصت می شوند و از دوستان شجاعشان در نقاط مختلف دنیا می‌خواهند که به روش‌های معمول روزنامه‌نگاران ترسو که رفاقت سرشان نمی‌شود را ارشاد کنند، پیشنهاد می‌کنم تعاریف‌مان را اندکی به روز کنیم.

سیاستمدار شجاع: کسی که می‌داند در سال‌های ۶۰ چه اتفاق‌هایی افتاده، اما چون "امام" گفته، نباید سخنی گفت تا اعتبار "امام" مخدوش شود.

سیاستمدار شجاع کسی است که از حکم  حکومتی بدش می آید و علیه آن سخن می‌گوید، بعد به آن گردن می‌نهد. 

سیاستمدار شجاع کسی است که می‌گوید شورای نگهبان قانون را نقض می‌کند و کارهایش غیر قانونی است، بعد خیلی قشنگ، شجاعانه به ساز شورا می‌رقصد. 

سیاستمدار شجاع کسی است که می فهمد یارانش در قراردادهای بزرگ اقتصادی اندکی لفت و لیس کرده‌اند، با بزرگواری نشنیده و نادیده می‌گیرد. چقدر آقاست!

سیاستمدار شجاع کسی است که ادعای پاسخگویی می‌کند، تنها نشان پاسخگویی‌اش، تلفن پیغام‌گیرش است که پاسخ می‌دهد فلانی در دسترس نیست.

سیاستمدار شجاع کسی است که شجاعت اعتراف به اشتباه‌هایش را ندارد، و به ترسناک شدن فضا کمک هم کرده است.

سیاستمدار شجاع کسی است که شجاعانه طرفدارانش را می‌فروشد. ۲۲ تیر ۱۳۷۸، اردیبهشت ۱۳۷۹ و ...

سیاستمدار شجاع کسی است خود را شجاع نشان می‌دهد و روابط عمومی‌های داخل و خارج از کشورش او را تنها ناجی رفع مشکلاتی معرفی می‌کنند که خودش عامل اصلی بوجود آمدنشان بوده.

سیاستمدار شجاع کسی است که با یک اعتراض ساده روزنامه‌نگار ترسو، اطرافیانش تب می‌کنند. نباید از سیاستمدار شجاع سوال کرد که! 

سیاستمدار شجاع کسی است که شجاعانه از پاسخ به پرسش‌ها می‌ترسد!

---

روزنامه‌نگار ترسو: کسی است که می‌داند در داخل کشور نمی‌تواند جیک بزند و دائم خود سانسوری کرده، در می‌رود تا بتواند مثل بچه آدم خودش را سانسور نکند. این آدم‌ ترسو باید تا زمانی که سیاستمدار شجاع دوست دارد، خودش را کماکان سانسور کند.
 
روزنامه‌نگار ترسو حقیقت را دوست دارد، روزنامه‌نگار شجاع، تصویر مخدوش و تبلیغاتی به نام حقیقت را برای خوش‌آمد سیاستمدار شجاع به شما آب می‌کند.

روزنامه‌نگار ترسو کسی است که حداقل شاید اندکی احساس کرده کارش مورد سو استفاده سیاستمدار شجاع قرار گرفته. منتهی می‌فهمد کارش اشتباه بوده، بر خلاف روزنامه‌نگاران شجاعی که که تنها دلیل فرارشان از کشور، تهدید سیاسی نبوده است...

روزنامه‌نگار ترسو کسی است که فهمیده رفاقت با سیاسیون به ضرر مردم است، انگار بخواهی با هیولا رفاقت کنی. روزنامه‌نگار ترسو کسی است که می‌ترسد کارش باعث معتبر شدن شرکای جرم قتل‌های دهه شصت شود. 

روزنامه‌نگار ترسو می‌ترسد مطالبش باعث فریب خواننده‌ها شود. آنقدر دست و پا چلفتی است که حد ندارد. خاک بر سر حتی نتوانسته کسی را فریب بدهد. اما روزنامه‌نگار شجاع ماشالله ...

روزنامه‌نگار شجاع "بارکد" دارد. روزنامه‌نگار ترسو از داشتن همان بارکد هم می‌ترسد.

...

Labels:

0 Comments:
Links to this post:
Create a Link